Te dni se police trgovin po regiji polnijo s prvim Violetinim izdelkom, namenjenim ohranjanju okolja. To je toaletni papir, izdelek, ki ga vsi potrebujemo in o katerem ne razmišljamo preveč. Odločili smo se, da svoj novi toaletni papir zapakiramo v nič manj kot uporabno vrečko za odpadke. Razmišljanje je zelo preprosto, ko pa embalažo že zavržemo, zakaj je ne bi uporabili kot vrečo za smeti?
Embalaža našega novega toaletnega papirja je v celoti zasnovana kot katera koli druga embalaža, le da ima integrirano in tipično zapiralo, ki smo ga vajeni uporabljati pri kupljenih vrečah za odstranjevanje odpadkov. Ta majhen poseg na embalažo je povzročil res velik izdelek – izdelek z namenom.

Po zadnjih razpoložljivih podatkih Eurostata povprečni državljan EU letno proizvede kar 169,7 kg odpadkov, ki nastanejo le iz zavržene embalaže in nepotrebne embalaže potrošniškega blaga. To bi skupaj pomenilo, da državljani EU proizvedejo več kot 80 milijonov ton odpadkov samo zaradi slabe, nefunkcionalne ali neprevidno oblikovane embalaže izdelkov.
Te številke jemljemo resno in smo se odločili, kolikor je le mogoče, vložiti dodatne napore v oblikovanje in oblikovanje novih izdelkov, da bi čim manj škodovali našemu okolju.
Toaletni papir “Dvojni namen za višji namen” lahko letno zmanjša skupno proizvodnjo odpadkov za 10.552,36 kg. Morda je majhen korak, vendar je prvi v odgovorni smeri.
Od začetka je pri razvoju ideje in oblikovanju embalaže sodelovala tudi hrvaška agencija Saatchi & Saatchi. Namesto standardne oglaševalske akcije za blagovno znamko in komunikacije, ki se redno izvaja pri lansiranju novih izdelkov, je Saatchi predlagal, da je embalaža glavni komunikacijski kanal.
Hkrati s ponosom sporočamo, da je to le prvi iz serije načrtovanih izdelkov, ki bodo eden za drugim prispevali k večji ozaveščenosti javnosti.
Embalaža in embalaža sta obsojena na to, da končata v smeteh, če pa jih potemtakem tudi sami ne bi uporabili kot vreče za smeti. Upamo, da bo ta primer spodbudil druge proizvajalce, da začnejo razmišljati o vplivu embalaže na okolje, potrošnike pa k uporabnosti posamezne embalaže kot sredstva za odstranjevanje odpadkov, ker je takih možnosti na pretek.